Bilişim Danışmanlığı ve Güvenliği

iş gücünü daha verimli kullanma ve uzmanlık alanlarına odaklanmayı amaçlayan, bilişim sektörü üreticileri ile iş ortaklarının müşterilerine; analiz, planlama, optimizasyon, kurulum/entegrasyon ve sorun giderme hizmetleri sunmaktadır.

Yatırım yapılacak çözümlerin ve ürünlerin firma yapınıza uygunluğu, başta Bilgi Teknolojileri Departmanı olmak üzere çalışan tüm personelin bilgi güvenliği, bilgi seviyesi ve özellikle Zero-Day tehditleri konusunda güvenlik yeterliliği konularını “Bilgi Teknolojileri Güvenliği” hizmeti sınırları içerisinde sunmaktayız. Sadece açıkların tespit edilmiş olması dışarıdan gelebilecek tehditlere karşı bir önlem teşkil etmemektedir. Bildest Bilişim , bilgi güvenliği süreçlerinin süreklilik gerektiren ve kurumsal iş akışlarının en temelinde konumlandırılması konusunda en doğru hizmeti vermektedir. Bilgi Teknolojileri Güvenliği genel bir paket değil, firmanıza özel oluşturulmuş bir hizmet olmalıdır.
Ağ ve Network Hizmetleri

Bildest olarak mevcut ağ yapınızı uzman personellerimizle güncel ve gelecekteki gereksinimleri de göz önünde bulundurarak, en uygun stratejileri ve çözümleri sunmaktayız. Firmamız Network alanında Network Altyapısının Tasarlanması ve Oluşturulması, Güvenlik Analizi, Güvenlik Cihazlarının Kurulumu, Uzak Lokasyonlar Arasında Network Bağlantılarının Kurulması, Yedekli Network Altyapılarının oluşturulması, Yapısal Kablolama gibi hizmetler vermektedir.

Microsoft Lisanslama Hizmetleri

Microsoft lisanslama çözümleri ile işletmenizde kullandığınız, kullanmayı düşündüğünüz tüm Microsoft yazılımları için ihtiyacınız olan tüm yasallaştırma, lisanslama ve yeni ürün alımlarınız için size en uygun satın alma ve kiralama hizmetini sunuyoruz. Günümüz siber dünyasında her gün 250 milyon zararlı yazılım ve virüsle karşı karşıya olduğumuz gerçeğini unutmadan kopya ve yasa dışı kullanımların önüne geçerek büyük oranda bu tehditlerden kurumunuzu sakınabilirsiniz.

Microsoft'un geniş ürün ailesindeki tüm ürünlerin lisanslama işlemleri, uzman kadromuzun firma ihtiyaçlarınızı detaylı analiz ederek yürüttüğü bir süreçtir. Bu konuda ister halihazırdaki sisteminiz, ister yeni kuracağınız altyapının ihtiyaçları doğru bir şekilde belirlenerek firmanızı önemli lisans problemleriyle karşı karşıya kalmadan işler hale getirilir.
Sanallaştırma Hizmetleri

Fiziksel kaynağımızı, ihtiyacımız doğrultusunda istediğimiz kadar mantıksal parçalara bölerek, toplam sunucu verimliliğini optimize etmeye sanallaştırma deniyor. İş gücü kaybını ve maliyetleri azaltmasının yanı sıra sanallaştırma, işletmelere yüksek verimlilik ve esneklik sağlıyor. Sanallaştırma kısaca fiziksel bir yapıyı alıp mantıksal hale getirmektir.

Bilişim altyapınızın sanallaştırılması mevcut donanımlarınızın verimliliğinin, utilizasyonunun ve esnekliğinin arttırılması yanı sıra maliyetlerinizin azaltılmasını sağlayacaktır. Dünya çapında her boyutta bir çok firma, sanallaştırma çözümlerini kullanmaktadır. Firmalar, verimliliklerini artırmak için yapmış oldukları yatırımları ihtiyaçları oranında gün geçtikçe artırmaktadırlar. Bir çok uygulama ve işletim sisteminin yapılandırıldığı bu sistemler tarafından kullanılmakta olan donanım kaynakları (Disk, Memory, CPU ..) için herhangi bir standardizasyon söz konusu olmadığından orantısız bir kaynak tüketimi gerçekleşmektedir.
Web Tasarım Hizmetleri

Dijital ortamda firmanızı doğru temsil etmek istiyorsanız, tasarım ve görsellik işin en önemli kısımlarındandır, bu sebeple tasarım konusunu amatör ellere bırakamazsınız. Çünkü internet siteniz web dünyasında sürekli müşteri bulabileceğiniz kartvizitinizdir. Bu yüzden firmalar internet sitelerinin her zaman en son teknolojiyle uyumlu olmasını isterler. Biz Bildest Bilişim olarak, internet sitenizi son teknolojiyle kodlayabilmek için, teknolojiyi günlük olarak takip ederiz ve uygularız. Ayrıca web sunucularımız her zaman hızlıdır ve en modern güvenlik sistemleriyle korunmaktadır.

Türkiye’de faaliyet gösteren her sektördeki firmaların web tasarımlarını ve internet tanıtım hizmetlerini geliştirmek amacıyla hizmet vermekteyiz.
Firewall Hizmetleri

Deneyimli, konusunda uzman, çözüm odaklı ve global ağın bir parçası olarak en iyi uygulamalara hızlıca ulaşabilen profesyonel bir ekip ile geniş bir yelpazede sunduğumuz Bilgi Güvenliği Hizmetlerimiz ile bilgi güvenliğini en güncel stratejilerle ve bilginin bulunduğu ortamdan bağımsız bir şekilde, kurumunuzun iş önceliklerine uygun olarak sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Firewall yerel ağlar uzerindeki cihazları diger networkler üzerinden gelecek saldirilara karsi koruyan, ic ve dis ağlar arasi ağ tra?gini tanimlanan kurallara gore denetleyen web Filtreleme,raporlama,web uygulamaları kısıtlama yapabilen bir ağ geçidi cozumudur. Kullanicilarina internet erismi hakki vermis olan bir kurum veya iş yerinin, yerel ağındaki kaynaklari korumak ve dis ağlardaki kaynaklara kullanicilarinin erisim hakkini belirlemek icin yazilim veya donanim bazli güvenlik duvarları kullanirlar.
Antivirüs Hizmetleri

Günümüz teknolojilerinin başında gelen internet; eğitim, iletişim, medya, bankacılık, kurumsal uygulamalar, paylaşım, eğlence ve daha pek çok alanda hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelmiştir. Bu kaçınılmaz bağımlılığı nedeniyle internetin hizmetlerinden şüphesiz ki hepimiz faydalanmaktayız. Fakat günlük hayatımıza bu kadar derinlemesine giren internet gerekli “güvenlik” önlemlerin alınmaması halinde faydalı olduğu kadar zararlı bir araç haline dönüşebilmektedir. İnternet kullanımı esnasında bilgisayarınıza yerleşebilen zararlı yazılımlar (virüs, spyware, trojan vb.) bilgisayarınıza zarar verebileceği gibi bilgisayarınızda bulunan verilerinizi (kişisel bilgileriniz, banka hesap bilgileri, şifreler vb) tahrip edebilir veya art niyetli kişilerin eline geçmesine neden olabilir.

Yedekleme Hizmetleri

Veri her ölçekteki iş dünyası kuruluşlarının can damarıdır. Eğer kritik verilere ihtiyacınız olduğunda erişilebilir olmasını sağlamak için tam bir veri yedekleme ve kurtarma sistemi çözümüne ihtiyaç vardır. Bildest Bilişim, tüm dünyada orta ve büyük ölçekli firmalarda kabul görmüş yedekleme yazılımı üreticilerinin iş ortağıklığında, firmaların bilgi sistemlerine özgü yedekleme ve veri yönetimi stratejileri oluşturarak, yedekleme çözümleri sunmaktadır. Yedekleme Çözümleri, firmaların mevcut durumları analiz edilerek, firmanın bugünü ve yarını ile uyumlu bir yapı stratejisinin oluşturulması, bu yapının entegrasyonu, yönetilmesi ve 7X24 servis-destek hizmetlerini de kapsamaktadır.